27 травня 2020 року розпочнуться «Антарктичні уроки» для школярів з короткими відео про крижаний континент та роботу на станції «Академік Вернадський».
Це спільний проєкт МОН та Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ), що складатиметься з серії коротких відео – до 10 хвилин кожне. З цих відео школярі отримають відповіді на питання, хто живе в Антарктиді – пінгвіни чи білі ведмеді, чому вона вкрита кригою, скільки років українці досліджують цей континент і які професії треба опанувати, щоб працювати на станції «Академік Вернадський».
Учителем «Антарктичних уроків» стане директор НАНЦ, науковець-біолог Євген Дикий.
«Багато учнів писали нам листи на конкурс «Запроси полярника до себе», 27 шкіл було визнано переможцями. Мої колеги – українські дослідники Антарктиди – мали прийти в ці школи і поспілкуватися з учнями вживу. Частину ми встигли відвідати, але, на жаль, більшу частину через карантин не змогли. Ми обов'язково прийдемо в усі ці школи. Однак поки триває карантин, вирішили записати для учнів цикл маленьких онлайн-уроків про Антарктиду взагалі та українців у Антарктиді зокрема», – пояснив Євген Дикий.
Він також зазначив, що відео будуть цікаві та корисні не тільки для школярів, а й для батьків, учителів, студентів та загалом усіх, хто хоче дізнатися про Антарктиду. Зокрема, вчителі зможуть використовувати ці записи на уроках географії, біології, історії та класних годинах.
Також відео стануть у пригоді для профорієнтації – щоб показати дітям, якою цікавою може бути робота науковця.
Нові відео розміщуватимуться щосереди о 14:00 на YouTube-каналі МОН, а також Фейсбук-сторінках МОН та НАНЦ.
Старт проєкту відбудеться 27 травня 2020 року о 14:00.
Розклад перших «Антарктичних уроків»:
- 27 травня, 14:00, тема: «Чому Антарктида – крижана й холодна? Чим відрізняється від Арктики?»;
- 3 червня, 14:00, тема: «Які тварини та рослини є в Антарктиді?»;
- 10 червня, 14:00, тема: «Хто відкрив Антарктиду і якою була роль українців у цьому?».
Джерело: http://osvita.ua/school/73835/
Немає коментарів:
Дописати коментар