18 квітня 2020

9 складових радісного Великодня для всієї родини на карантині

Пандемія порушила чимало традицій і планів. Але ніщо не може завадити родинам радіти святу та наповнити Великдень веселощами. Які ж можливості залишаються для цього нині?


1. Відвідайте родиною службу онлайн

Головна частина свята — подивитися трансляції служб, які планують робити всі церкви. Багато парафій, храмів організовують трансляції через телеканали та YouTube, Facebook. Мирян просять залишатися вдома. Тим, хто все ж таки не хоче на все це зважати, бо вважає, що віра захистить від вірусу, нагадують: самоізоляція — спосіб подбати про інших. А любов до ближнього — обов’язок кожного вірянина.

Релігійні діячі радять зробити перегляд відеотрансляції урочистим та шанобливим. Не сприймати, як перегляд видовища, а поводитися, як у храмі.

2. Слухайте великодню музику

Більшість служб обійдеться без хору, адже в умовах карантину стільки людей не можуть зібратися. Тож святкового настрою додасть великодня музика: духовні співи, записи літургій минулих років, великодні концерти, популярні та дитячі пісні про Великдень.

3. Поцікавтеся телепрограмами про Великдень

На свята українські телеканали обіцяють інформаційну кампанію «Великдень вдома». У серії телепрограм публічні особи поділяться своїми рецептами пасок, способами прикрашати житло, фарбувати великодні яйця, рецептами для пасхального столу. Також пройдуть програми про історію і традиції свята, які будуть цікаві дітям.

4. Приготуйте та смакуйте паски разом

Це може стати важливою родинною традицією — приготувати паски та інші види традиційної великодньої випічки разом із дітьми. Залучайте малечу до декорування, довіряйте їм частково процес підготовки тіста. Ті, хто встиг замовити освячені паски на сайті Укрпошти, на цьому тижні отримують їх з безкоштовною доставкою. Освячують паски Православна церква України і Українська греко-католицька церква. Для освячення пасок у містах священнослужителів будуть запрошувати в пекарні, на заводи або в магазини, а всі охочі зможуть купити паски вже освяченими. У селі віряни зможуть виставити великодні кошики за ворота, а священник зможе пройти вулицями і освятити їх. До слова, нині якраз є час спробувати нові рецепти та приготувати паски самостійно.

Невеличкий лайфхак — якщо хочете, щоб тісто було жовтішим — додайте трішки куркуми. Також можна пошукати разом з дітьми іноземні рецепти випічки, як-от італійська Colomba di Pasqua. Панеттоне — більше різдвяна страва, але смакує дуже святково. Готувати разом може стати не лише розвагою, а й способом краще пізнати інші культури.

5. Усією родиною розмалюйте крашанки

Діти люблять цю традицію. А під час карантину різні способи фарбування здатні надовго їх зацікавити. Наприклад, зробіть мозаїчне яйце або омбре. Для першого слід звичайним чином пофарбувати яйця в три кольори, що пасують один до одного: приміром, блакитний, синій, фіолетовий. Потім шкарлупки облущуємо. Беремо білі варені яйця та клеєм (найкраще клеєвим пістолетом) приєднуємо до них шкарлупки всіх трьох кольорів, залишаючи білі проміжки.

Техніка омбре — коли представлені одразу до 12 відтінків одного кольору. Зробити це легко: або зробити розчини штучних барвників різної концентрації. Або опускати в склянку з барвником яйця на одну, півтори, дві тощо хвилини. Від того, як довго їх тримали в розчині, залежить інтенсивність відтінку. З дошкільнятами можна ще й пограти: хто правильно складе відтінки від найтемнішого до найсвітлішого.

Якщо ви боїтеся зайвий раз ходити до магазину, можна зробити власні натуральні барвники — з цибулиння, червонокачанної капусти, буряка, куркуми, шпинату, заварки чорного чаю, кави.

6. Декоруйте квартиру

Зазвичай у нас не заведено на Великдень якось по-особливому прикрашати домівку. Але під час самоізоляції це додасть відчуття свята, а для дітей перетвориться в цікаве зайняття. Можна використати великодні свічки або оздобити звичайні самостійно, зробити курчат з паперу чи тканини, квіти, метеликів, красиві підставки для яєць — усе, на що вистачить фантазії.

Чудова прикраса — повітряні кульки, які декорують під писанки. Їх можна змастити клеєм ПВА, дати висохнути, а потім по цій основі розписати гуашшю. Акриловими фарбами можна розписувати одразу по кульці. А ще просто обклеїти кульку аплікацією за допомогою клею та кольорового паперу.

7. Привітайте бабусь та дідусів

Люди похилого віку найбільше ризикують під час пандемії, тож медики радять утриматися від зустрічей навіть з рідними. Треба зробити все, щоб вони не почувалися самотніми на свята. Напередодні можете детально розпитати «коронний» рецепт будь-якої страви бабусі та дідуся, а потім приготувати її на великодній стіл. По телефону можна не лише привітати, а й дати малечі почитати віршик бабусі чи дідусю, зробити разом найкращі фото та переслати, заспівати улюблену пісню стареньких. Якщо ж можна організувати відеоспілкування через Skype чи Zoom, варіантів значно побільшає. У цей день добре б зателефонувати сусідам, знайомим літнім людям, аби додати їм радісного настрою. Релігійні діячі кажуть, що такий взірець любові до ближнього більше налаштує дітей на великодній лад, ніж відвідування храму під час карантину.

8. Започаткувати нові святкові традиції

Оскільки часу багато, можна прив’язати якісь розваги саме до цього свята. Можливо, ви повертатиметеся до них родиною потім щороку. Наприклад, придбайте чи роздрукуйте з інтернету розмальовки на великодні чи біблійні сюжети та разом малюйте. Або такі самі картини, на яких слід знайти десять відмінностей (їх нині легко відшукати) та пограйте.

Можна зіграти в «Мислитель», але обирати лише слова, пов’язані з Великоднем.

9. Влаштуйте великодні розваги онлайн

Легко влаштувати популярну в європейських дітей забаву на Великдень: пошуки шоколадних яєць. Якщо не придбали саме такі солодощі, це можуть бути кіндери або паперові яйця з цукерками всередині. Заховайте у квартирі, а малеча хай «полює» на солодощі. Можна зробити розширений варіант, запросивши у віртуальні гості друзів ваших дітей або малюків знайомих та рідних. Той, у кого квартира найбільша, ховає шоколадні яйця, але не в коробки чи шафи, а назовні, у віддалених місцях, так, щоб їх можна було помітити. А гості через відеоконференцію Skype чи Zoom у мобільному роздивляються інтер’єр. Та дитина, яка першою помітить, отримує бал. У фіналі підрахуйте бали кожної дитини і попросіть батьків дати їм стільки солодкого частування, скільки вони знайшли «віртуальних» писанок.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні колеги! Це стара вкрсія сайту.

 Щоб потрапити на нову версію сайту, перейдіть за покликанням: ХОДІМО!